Підготовка проведення ЗНО

ВІДДІЛ ОСВІТИ  ЧОРНОМОРСЬКОЇ  МІСЬКОЇ  РАДИ ОДЕСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

НАКАЗ

10.01.2018                                                      м.Чорноморськ                                                      №  02

          

Про підготовку до проведення в 2018 році

зовнішнього незалежного оцінювання

результатів навчання, здобутих на основі

повної загальної середньої освіти

 

Реалізуючи рівний доступ громадян до вищої освіти, гарантований Конституцією України, система зовнішнього незалежного оцінювання є об’єктивним та дієвим інструментом оцінювання навчальних досягнень випускників. 

Зовнішнє незалежне оцінювання 2017 року в місті Чорноморську організовано і проведено без порушень процедури та апеляційних заяв, що забезпечило повну незалежність оцінювання знань від будь-яких чинників. Кожна оцінка у сертифікаті учасників тестування ідентифікує фактичний рівень знань на момент тестування з відповідною кількістю балів. Результати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році наведені у додатку 1 до даного наказу. На виконання наказів Міністерства освіти і науки України  від 31.07.2017 № 1103 «Про підготовку до проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», від 19.09.2017 № 1287 «Про затвердження Календарного плану підготовки та проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» та з метою якісної підготовки, організації та проведення державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання,

НАКАЗУЮ:

 

 1. Відзначити якісну організацію заходів з підготовки та проведення державної підсумкової атестації випускників навчальних закладів міста у формі зовнішнього незалежного оцінювання на пунктах проведення ЗНО міста у 2017 році:
 • Чорноморська ЗОШ № 7 — відповідальна особа Усатова Л.І., заступник директора з НВР,

 • Чорноморська ЗОШ № 6  — відповідальна особа Чимбір Р.Л., заступник директора з НВР,

 • Чорноморська ЗОШ № 4  — відповідальна особа Солдатко М.Г., директор школи.

 

 1. Відзначити якісну роботу педагогічних колективів Чорноморської гімназії № 1 (директор Антонова Л.Ф.), Чорноморської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 (Доценко В.Ф.), Чорноморської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 (директор Солдатко М.Г.) з підготовки випускників до зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року. (додаток 1).

 

 1. Директорам Олександрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Прокопенко О.Л.), Чорноморської ЗОШ № 3 (директор Павловська Ю.О.) вказати на неналежний контроль за підготовкою до зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року.

 

 1. Затвердити заходи щодо підготовки випускників 2018 року закладів загальної середньої освіти міста Чорноморська до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні (додаток 2).

 

 1. Організувати розгляд питання щодо підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання (далі – ЗНО) у 2018 році на нараді директорів загальноосвітніх навчальних закладів та на нараді заступників директорів з навчально-виховної роботи.

 

 1. Відповідальними за формування комплектів реєстраційних документів випускників 11 класів та своєчасну відправку пакетів документів до Одеського регіонального центру визначити директорів навчальних закладів І-ІІІ ступенів.

 

 1. Провести 24.01.2018 року нараду-навчання відповідальних за формування комплектів реєстраційних документів випускників старшої школи.

 

 1. Директорам загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів:

      8.1. Проаналізувати на засіданнях педагогічних рад, на засіданнях шкільних методичних об’єднань результати зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року, з’ясувати причини низької результативності та вжити заходів підвищення відповідальності вчителів-предметників за результати своєї роботи.

     8.2. До 25.01.2018 року розглянути та затвердити заходи з питання «Про підготовку до участі випускників  2018 року у ЗНО результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти» щодо підготовки.

     8.3.До 29.01.2018 року організувати на базі ЗНЗ пункти реєстрації учасників ЗНО-2018.

     8.4. До 29.01.2018 року призначити відповідальних за роботу пунктів реєстрації учасників ЗНО-2018.

     8.5. Активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу з батьками  випускників 2018 року.

     8.6. До 02 лютого 2018 року надати до відділу освіти інформацію про кількість учасників зовнішнього незалежного оцінювання, які зареєструвалися на пробне тестування та у визначені терміни ( 09.02., 16.02., 23.02., 02.03. 2018 року) надавати інформацію про кількість  учасників ЗНО, які зареєструвалися на основну сесію (по предметах) (додаток 3).

 

 1. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника відділу освіти Чегаринську К.І.

 

Начальник відділу освіти                                                                                                     В.Г.Кушнір

 

 

 

 

Вик.: Чегаринська  К.І. 2-56-06

 

 Додаток 1

 

ДОВІДКА

про результати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році

та перспективи проведення ЗНО-2018

 

      Зовнішнє незалежне оцінювання забезпечує суспільство надійною інформацією про рівень навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів, а його результати є вагомим елементом комплексу заходів, що сприяють удосконаленню управління системою освіти, дають можливість корегувати окремі складові змісту освіти.

     Завдяки тісній взаємодії Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти, Департаменту освіти і науки ОДА, відділу освіти, міського методичного кабінету та загальноосвітніх навчальних закладів освіти міста етапи проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році здійснено у повній мірі у визначені терміни.

     У період підготовки до проведення ЗНО у 2017 році використано позитивні напрацювання та здобутки попередніх років. Під час підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників 2017 року відділом освіти в співпраці з ММК проведено ряд заходів:

     видано накази від 10.10.2016 р. № 263 «Про призначення відповідальних за організацію у 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів міста»; від 26.12.2013 № 356 «Про організаційні заходи щодо підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання випускників загальноосвітніх навчальних закладів міста 2017 року»; від 03.05.2017 № 107 «Про проведення державної підсумкової атестації випускників 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів у формі  зовнішнього незалежного оцінювання»; від 27.02.2017 № 55 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання  у 2017 році»; від 05.05.2017  № 108 «Про організацію та проведення зовнішнього незалежного оцінювання  2017 року на пунктах проведення ЗНО, створених на базі ЗОШ №4, ЗОШ № 6, ЗОШ №7″

 питання підготовки до ЗНО розглянуто на нараді директорів 09.11.2015 року, на нараді заступників директорів з НВР 17.11.2016;

   20 січня 2017 року проведено інструктивно-методичний семінар-практикум «Організаційно-технологічні аспекти реєстрації для участі в ЗНО-2017» для відповідальних за формування комплектів реєстраційних документів випускників старшої школи;

   створено умови для доступу випускників загальноосвітніх навчальних закладів до мережі Інтернет за місцем навчання для формування пакета документів, необхідних для проведення реєстрації;

   до 17.03 2017 р. всі випускники 11 класів були  зареєстровані на основну сесію ЗНО-2017;

   135 випускників пройшли пробне тестування 01.04 та 08.04.2017 р.;

   в кожному навчальному закладі проведені батьківські збори випускників 2017 року;

   інформація про підготовку та проведення ЗНО розміщена та постійно обновлюється на сайтах ММК та кожного навчального закладу;

   у січні-лютому 2017 року проведені класні години «Відповідальне    ставлення до реєстрації на ЗНО» та «Вільне володіння процедурами проходження ЗНО»;

   розміщено інформацію в  газеті «Чорноморський маяк», інформаційній програмі телебачення «ІТ-3» та міських інформаційних сайтах;

   в кожному з навчальних закладів розглянуто питання «Реєстрація та підготовка до ЗНО та ДПА у 2016-2017 н.р.» на педагогічних радах та нарадах при директорові (січень-лютий);

   організовано індивідуальну роботу випускників з учителями-предметниками, факультативні заняття; розроблено методичні рекомендації вчителям та випускникам для підготовки учнів до ЗНО;

   в кожному навчальному  закладі оформлені інформаційні куточки з підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання;

   з метою підготовки до ЗНО-2017 вчителі української мови та літератури, математики, історії України пройшли цикл навчальних семінарів при міському методичному кабінету.

   Усі заходи інформаційної кампанії забезпечили достатній рівень поінформованості педагогічних працівників, учнів, батьків та населення міста про зміст, порядок та особливості проведення ЗНО – 2017.

 

       Для проведення ЗНО у місті були створені пункти тестування  на базі трьох загальноосвітніх навчальних закладів: загальноосвітні школи №  7, № 6 та № 4.

    Для кожного пункту проведення ЗНО було здійснено добір персоналу, які пройшли відповідне навчання. З метою забезпечення медичного обслуговування на пунктах проведення ЗНО було організовано роботу щодо надання першої медичної допомоги абітурієнтам і персоналу.

     Одним із наслідків поєднання ДПА і ЗНО стало те, що частина потенційних медалістів залишилася без медалей, оскільки не підтвердили якість своїх знань під час тестування (10 претендентів на медаль отримали атестати звичайного зразка).

За результатами ЗНО рейтинг щкіл м. Чорноморська становить:

TOP* Назва навчального закладу Місце** TOP* Рейт. бал Бал ЗНО Учнів / тестів Склав (%)
180 Чорноморська гімназія №1 Чорноморської міськради Одеської обл. 9 180 143.6 164.8 40/135 99
941 Чорноморська ЗОШ I-III ст. №4 Чорноморської міськради Одеської обл. 35 941 129.3 148.0 48/151 96
1242 Малодолинська ЗОШ I-III ст. Чорноморської міськради Одеської обл. 47 1242 126 146.9 14/49 98
1588 Чорноморська ЗОШ I-III ст. №2 Чорноморської міськради Одеської обл. 61 1588 122.8 142.5 19/73 95
1830 Чорноморська ЗОШ I-III ст. №6 Чорноморської міськради Одеської обл. 69 1830 120.9 139.1 37/123 93
1981 Чорноморська ЗОШ I-III ст. №7 Чорноморської міськради Одеської обл. 79 1981 119.7 136.1 55/189 95
3884 Чорноморська ЗОШ I-III ст. №1 Чорноморської міськради Одеської обл. 163 3884 107.7 123.2 46/155 86
5238 Чорноморська ЗОШ I-III ст. №3 Чорноморської міськради Одеської обл. 225 5238 99.9 115.6 28/88 86
7340 Олександрівська ЗОШ I-III ст. Чорноморської міськради Одеської обл. 355 7340 86 100.3 14/48 77
8067 Чорноморська вечірня ЗОШ ІI-III ст. Чорноморської міськради Одеської обл. 398 8067 80.2 94.1 5/16 75

Примітка: ТОП* – місце серед шкіл України;

          Місце** — місце серед шкіл Одеської області (включно з школами м. Одеса)

 

      Поєднання ДПА і ЗНО також створило можливість побудови рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів за результатами ЗНО з української мови та літератури. Його результати для багатьох виявилися неочікуваними і не дуже втішними.

 

Рейтинг загальноосвітніх навчальних закладів м. Чорноморська за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури

 2015, 2016, 2017 року

2015 рік  

Назва ЗНЗ

2016 рік 2017
Рейтинг

по місту

Рейтинг по Україні Рейтинг

по місту

Рейтинг по Україні Рейтинг

по місту

Рейтинг по Україні

1

47 Чорноморська гімназія № 1 Чорноморської міської ради Одеської області

1

198

1

153

2

1171 Чорноморська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4 Чорноморської міської ради

4

2243

2

1148

3

1847 Чорноморська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 Чорноморської міської ради

3

1185

3

1192

4

2233 Чорноморська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 Чорноморської міської ради

6

3384

6

1869

5

2285 Чорноморська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 Чорноморської міської ради

5

2413

4

1678

6

2691 Малодолинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Чорноморської міської ради

7

5611

7

2241

7

2987 Чорноморська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 3 Чорноморської міської ради

9

6335

8

5132

8

3197 Чорноморська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7 Чорноморської міської ради

2

1111

5

1687

9

5623 Олександрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Чорноморської міської ради

8

5809

9

9468

 

Статистика ЗНО-2017 за рівнем навчальних досягнень

Предмет Всього учнів Початковий

рівень

Середній

рівень

Достатній рівень Високий рівень
Українська мова 302 9 72 125 96
Історія України 156 4 86 50 16
Математика 179 10 56 68 45

 

Статистика ЗНО-2017 за оцінками ДПА

Предмет Всього

учнів

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Українська мова 318   2 8 15 31 39 45 39 40 41 51 7
Історія України 148   1 3 32 30 28 15 18 8 6 6 1
Математика 170   1 7 17 26 30 19 29 22 12 5  

 

Загальноосвітні навчальні заклади м.Чорноморська,

випускники яких за результатами ЗНО  отримали  бали початкового рівня

з/п

Назва

навчального

 закладу

 Кількість випускників,

 які прийняли участь в ЗНО

Кількість випускників, які отримали
1 бал 2 бали 3 бали % від заг.

кількості випускників

1 ЗОШ № 1 48       0
2 ЗОШ № 2 25       0
3 ЗОШ № 3 34   1 6 11,7
4 ЗОШ № 4 42   1 5 7,1
5 ЗОШ № 6 40     5 5,1
6 ЗОШ № 7 59     2 1,6
7 ОЗОШ 12       0
8 МДЗОШ 14   2   14,2
9 Гімназія 40       0

 

   Результати учасників ЗНО-2017 в Одеській області (статистичні дані) з усіх предметів подано у збірнику «Зовнішнє незалежне оцінювання – 2017», який розміщено на сайті Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти.

   За результатами ДПА-ЗНО з української мови та літератури, математики та історії, які були виставлені у відомостях Українського центру оцінювання якості освіти у 2017 році складено рейтинг навчальних закладів міста.

 

 

 

Назва навчального закладу

Середн бал  укр.мова та література) Серед бал  математика Серед бал

 історія

 англ мова  біологія географія фізика

 

хімія

 

Середній тестовий бал Місце
Чорноморська ЗОШ № 1  7,63 7,04 5,93 7,25 6,25 5,92 5,0 9,0 6,75 7
Чорноморська ЗОШ № 2 8,42 9,36 5,88 7,31 10,0 4,33 0 12,0 8,19 2
Чорноморська ЗОШ № 3  6,15 5,92 5,67 5,14 5,5 6,33 8,0 7,0 6,21 8
Чорноморська ЗОШ № 4  8,47 7,52 7,23 7,93 8,66 8,33 5,0 7,66 7,60 3
Чорноморська ЗОШ № 6  8,14 6,96 6,82 8,21 8,33 7,5 7,0 0 7,57 4
Чорноморська ЗОШ № 7 7,64 7,33 6,61 6,19 9,0 5,5 10,0 0 7,47 5
Чорноморська гімназія 9,70 8,91 7,40 9,38 10,0 9,0 6,66 10,0 8,88 1
Олександрівська ЗОШ 6,14 5,50 5,50 3,57 0 7,5 0 0 5,64 9
Малодолинська ЗОШ 8,64 7,25 8,00 8,40 0 0 4,0 6,5 7,13 6
разом 7,88 7,31 6,56 7,04 8,25 6,8 6,52 8,69    

 

    Керівниками загальноосвітніх навчальних закладів проаналізовані результати зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році та обговорені на засіданнях педагогічних рад, засіданнях предметних методичних об’єднань.

            Набули чинності накази Міністерства освіти і науки України від 31 липня 2017 року № 1103 «Деякі питання проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», від 19.09.2017 № 1287 «Про затвердження Календарного плану підготовки та проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»,  які врегульовують основні питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році.

            На виконання даних наказів видано накази відділу освіти від 09.10.2017 № 277 «Про призначення відповідальних за організацію у 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання

результатів навчальних досягнень випускників закладів загальної середньої освіти міста», від 11.10.2017 №  279 «Про організаційні заходи щодо підготовки та  проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання випускників загальноосвітніх навчальних закладів міста 2018 року», від 10.01.2018 року № 02 «Про підготовку до проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», затверджені заходи щодо підготовки випускників 11 класів 2018 року до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні.

 

      Відповідно загальноосвітніми навчальними закладами розроблені плани заходів щодо підвищення якості надання освітніх послуг у 2017-2018 навчальному році та підготовки випускників навчальних закладів І-ІІІ ступенів до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні 2018 року.

                                                                                                                                                                                                               Додаток 2

 

ЗАХОДИ

щодо підготовки випускників 2018 року  закладів загальної середньої освіти міста

до участі у ЗНО-2018

 

№ з/п Зміст роботи Термін виконання Відповідальні
1 Проведення інформаційно-консультаційної роботи з адміністрацією та вчителями загальноосвітніх навчальних закладів щодо порядку проведення ЗНО-2018 Жовтень 2017 р. – квітень 2018 р. Методисти ММК
2 Розміщення на сайтах ММК, шкіл нормативних документів щодо організації та проведення ЗНО — 2018 Вересень 2017 р. –травень 2018 р. ММК, адміністрація НЗ
3 Розгляд питання щодо підготовки та проведення ЗНО-2018 на нарадах директорів за заступників директорів з навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів Жовтень 2017 р., січень 2018 р. Чегаринська К.І.

Адаменко Л.Г.

4 Надання методичної допомоги  психологам загальноосвітніх навчальних закладів з питань формування психологічної готовності учнів до ЗНО, прагнення здобути належну освіту.  Жовтень 2017 р. – квітень 2018 р. Баранова В.О.
5 Проведення моніторингу якості викладання базових дисциплін у 11-х класах загальноосвітніх навчальних закладів Грудень 2017 р. Методисти ММК, адміністрація НЗ
6 Проведення наради-навчання відповідальних за формування комплектів реєстраційних документів випускників 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів. Січень 2018 р. Чегаринська К.І.
7 Проведення тренувальних тестувань для випускників 11 класів в умовах, наближених до умов   проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Січень –лютий 2018 р. Методисти ММК, адміністрація НЗ
8 Проведення роз’яснювальної роботи серед учнів, батьків, вчителів про доцільність участі випускників у пробному ЗНО. Листопад-грудень 2017 р. Методисти ММК, адміністрація НЗ
9 Надання методичної допомоги під час  реєстрації випускників на основну сесію ЗНО-2018 та формуванню пакетів реєстраційних документів учасників ЗНО. Лютий 2018 р. Чегаринська К.І.

Адаменко Л.Г.

10 Розгляд питання підготовки та проведення ЗНО – 2018 на засіданнях предметних міських, шкільних методичних об’єднань. Листопад-грудень 2017 р. Методисти ММК

Адміністрація НЗ

11 Робота методичних лабораторій вчителів-предметників «Створення навчально-методичного забезпечення підготовки учнів до ЗНО » Жовтень 2017 р. -квітень 2018 р.  Методисти ММК

Адміністрація НЗ

12 Робота динамічних груп вчителів-предметників «Використання оптимальних методів та прийомів навчання для підвищення результативності ЗНО та ДПА» Жовтень 2017 р. — травень 2018 р.  Методисти ММК

Адміністрація НЗ

13 Робота постійно діючих семінарів для вчителів-предметників «Сучасні форми і методи підготовки до ЗНО-2018»

«Підготовка до ЗНО-2018»

Листопад 2017 р. Методисти ММК

Адміністрація НЗ

14 Проведення моніторингу навчальних кабінетів шкіл, сайтів загальноосвітніх навчальних закладів по розміщенню інформації проведення ЗНО-2018. Жовтень 2017 р. –травень 2018 р. Відділ освіти

ММК

15 Розміщення інформації про підготовку та проведення ЗНО-2018 у засобах масової інформації Грудень 2017р.- березень 2018 р. Відділ освіти

ММК

16 Організація супроводу випускників до пунктів проведення ДПА у формі ЗНО Травень — червень 2018 р. Адміністрація НЗ